BRAMY GARAŻOWE – PRZEMYSŁOWE

BRAMY GARAŻOWE – PRZEMYSŁOWE

BRAMY GARAŻOWE PRZEMYSŁOWE

Wysoka jakość, gwarancja bezpieczeństwa oraz szeroki wybór możliwości to najważniejsze cechy oferty bram garażowych DAKO przygotowanej z myślą o potrzebach firm i przemysłu.

Segmentowe bramy przemysłowe DAKO to pakiet rozwiązań dedykowanych szczególnie do hal produkcyjnych czy magazynowych, warsztatów samochodowych, obiektów handlowych i usługowych. Oferowane przez nas nowoczesne i trwałe bramy przemysłowe powstają w efekcie połączenia wielu lat doświadczeń produkcyjnych oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które gwarantują bezawaryjną pracę produktów ze znakiem DAKO.

Szeroki zakres rozwiązań i dostępnych opcji, umożliwia skonfigurowanie rozwiązań idealnie odpowiadających indywidualnym oczekiwaniom inwestorów. Możliwość wyboru spośród różnych rodzajów paneli (w tym m.in. paneli przeszklonych czy ażurowych) czy kilku typów prowadzeń, pozwala na dopasowanie funkcjonalności bramy przemysłowej do możliwości budynku i potrzeb danego biznesu. Dzięki różnym opcjom prowadzeń bramy można zamontować niemalże w każdym obiekcie – zarówno na etapie budowy, jak i w budynkach modernizowanych.

Bramy przemysłowe wykonywane są niemal na dowolny wymiar (maksymalne dostępny wymiar uzależniony jest od wybranego systemu prowadzenia bramy).

WYPOSAŻENIE BRAM PRZEMYSŁOWYCH

Elastyczna oferta pozwala nam sprostać różnym oczekiwaniom i pomaga zoptymalizować przestrzeń poprzez dobór właściwych rozwiązań – wybór przemysłowych bram garażowych to oszczędność miejsca zarówno wewnątrz budynku, jak i na podjeździe. Bramę możemy poprowadzić na 4 sposoby, umożliwiające montaż w budynkach zarówno z niskim, jak i wysokim nadprożem.

Indywidualny dobór sprężyn skrętnych do specyfiki konkretnych rozwiązań zapewnia niezawodne działanie bramy przez wiele lat. Sprężyny
standardowo obliczone są na 25 000 tys. cykli z możliwością zmiany na 50 000 tys. cykli. W zależności od gabarytów w bramach przemysłowych montuje się od 2 do 4 sprężyn skrętnych.

Standardowo bramy przemysłowe wyposażamy w mechanizmy gwarantujące zatrzymanie opadającego płaszcza bramy w razie pęknięcia sprężyn lub w razie uszkodzenia (zerwania) linki, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowników.

Stalowy element, (profil) dzięki zastosowaniu którego bramy przemysłowe mimo swoich gabarytów zachowują odpowiednią trwałość i stabilność. Profil omega zwiększa sztywność i wytrzymałość paneli bram.

Element umożliwiający zablokowanie bramy od wewnątrz, pozwala na łatwą i bezproblemową kontrolę dostępu do wnętrza pomieszczenia.

SPOSOBY PROWADZENIA BRAM PRZEMYSŁOWYCH

Standardowe wyposażenie bram przemysłowych DAKO zapewnia komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości paneli oraz odpowiedniego systemu uszczelnień bramy są szczelne i ciepłe (U=1,6 W/m2K*). Troska o solidne wykonanie jest gwarancją niezawodności i trwałości naszych produktów.

* Współczynnik obliczony dla referencyjnej bramy 3500 x 3000 mm

 • min. wysokość nadproża: 420 mm
 • sprężyny skrętne: z przodu (przy nadprożu)
 • pojedyncze prowadnice poziome
 • wysokie nadproże o wysokości: >600 – 2000 mm
 • sprężyny skrętne: z przodu (przy nadprożu)
 • pojedyncze prowadnice poziome
 • wysokość nadproża: 220 – 420 mm
 • sprężyny skrętne: z tyłu (przeciwlegle do nadproża)
 • podwójne prowadnice poziome
 • tzw. pionowego startu
 • sprężyny skrętne: montowane z przodu, do nadproża
 • pojedyncze prowadnice pionowe

RODZAJE I TYP PANELI BRAM PRZEMYSŁOWYCH

Konstrukcja bramy przemysłowej z wypełnieniem panelowym wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych. Płaszcz bramy w całości składa się z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową (malowanych lub okleinowanych).

W ofercie dostępna jest także brama przemysłowa przeszklona składająca się niemal w całości z paneli aluminiowych przeszklonych – szczegóły w sekcji PANELE SPECJALNE.

Panel o grubości 40 mm jest wypełniony bezfreonową, poliuretanową pianką oblekaną blachą stalową ocynkowaną 0,5 mm. Wysokość panela wynosi 500 mm lub 610 mm. Panel charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością cieplną (współczynnik przenikania ciepła U = 0,54 W/m2K). Wysoki poziom ochrony antykorozyjnej zapewnia odpowiednio dobrana powłoka ze stopu cynku i aluminium (galfan), nakładana na powierzchnię blachy na gorąco, metodą zanurzeniową.

Panele dostępne są w trzech wariantach przetłoczenia (panel gładki GPppanel wysokoprzetłoczony WPPppanel przetłoczony PPp) ze strukturą slick. Panel przetłoczony dostępny jest również ze strukturą stucco.

STRUKTURA SLICK
STRUKTURA STUCCO

Panel z poziomymi przetłoczeniami o porowatej, struktury powierzchni

Pozbawiony przetłoczeń, gładki panel, o równej, pozbawionej struktury powierzchni

Wysokoprzetłoczony panel o gładkiej, pozbawionej struktury powierzchni

Panel z poziomymi przetłoczeniami o gładkiej, pozbawionej struktury powierzchni

KOLORYSTYKA BRAM PRZEMYSŁOWYCH

PANELE SLICK

BIAŁY
BRĄZ
SREBRNY
SZARY ANTRACYT
ZŁOTY DĄB
ORZECH
INNY KOLOR RAL lub RAL ZE STRUKTURĄ

PANELE STUCCO

BIAŁY
BRĄZ
INNY KOLOR RAL lub RAL ZE STRUKTURĄ

Dodatkowe kolory: żółty RAL1021, czerwony RAL3000, niebieski RAL5010, zielony RAL6009, szary antracyt RAL7016

SPECJALNE PANELE BRAM SEGMENTOWYCH

Segmentowe bramy przemysłowe mogą także zostać wyposażone w sekcje specjalne takie jak panele przeszklone czy ażurowe. Istnieje także możliwość wykonania bramy przeszklonej.
Są to praktyczne rozwiązania umożliwiające poprawę wentylacji pomieszczenia oraz zapewniające doświetlenie wnętrza garażu światłem dziennym – co jest szczególnie użyteczne np. w warsztatach samochodowych czy stacjach diagnostycznych.

Panel aluminiowy przeszklony zbudowany jest z profilu o grubości 40 mm. Rama panelu wykonana jest z anodowanego aluminium o grubości 1,8 mm, natomiast wypełnienie stanowi podwójna szyba z pleksi o grubości 3 mm.

Całkowita grubość pakietu szybowego wynosi 21 mm.

 1. Rama aluminiowa (anodowane aluminium)
 2. Podwójna szyba z pleksi

Konstrukcja przeszklonej bramy przemysłowej aluminiowej, wykonana jest z elementów aluminiowych oraz stalowych – ocynkowanych. Płaszcz bramy tworzą: montowany w dolnej części bramy ocynkowany panel stalowy oraz montowane nad nim, aluminiowe panele przeszklone.

Przezroczyste elementy paneli wykonane są z pleksi. Bramy przemysłowe aluminiowe można wykonać na dowolny wymiar do maksymalnej szerokości 5 m i wysokości 5 m.

Panel ażurowy wykonany jest z aluminiowej ramy profilu o grubości 40 mm, wypełnionej ażurowym wzorem z blachy stalowej (otwory wentylacyjne o wymiarach 10 x 10 mm).

Dostępny w kolorach: anodowane aluminium lub inny RAL.

FURTKI SERWISOWE DO BRAM GARAŻOWYCH PRZEMYSŁOWYCH

Praktyczne rozwiązanie pozwalające na ruch pieszy bez konieczności otwierania całej bramy – dostępne w dwóch wariantach (dostępnych w zależności od wybranej struktury panelu bramy).

Rama i skrzydło furtki serwisowej wykonane są z profili aluminiowych anodowanych (istnieje możliwość ich przemalowania na dowolny kolor z podstawowej palety RAL) – wypełnienie stanowi panel, taki sam jak w bramie. Otwarcie bramy może nastąpić tylko przy zamkniętej furtce serwisowej.

Funkcjonalne wyposażenie furtek obejmuje m.in.:

 • samozamykacz listwowy – zainstalowany w drzwiach serwisowych zamyka je po każdym otwarciu
 • płaska ramka furtki – dzięki której przejście harmonijnie zintegrowane jest z bramą (furtka niskoprogowa)
 • ukryte zawiasy – zapewniają jednolity wygląd bramy
 • optymalne uszczelnienie gwarantuje szczelność obszaru, w którym wbudowana jest furtka

Furtka wysykoprogowa
(bramy z panelem stucco)

wyposażona w funkcjonalny próg aluminiowy wysokości 170 mm

Furtka niskoprogowa
(bramy z panelem slick)

wyposażona w niski – 30mm – próg aluminiowy – zapewniający wygodę użytkowania


More Information

O produkcie na stronie producenta: BRAMY GARAŻOWE PRZEMYSŁOWE