ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE

Krótka charakterystyka produktu

 

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) to rozwiązanie, którego popularność stale rośnie zarówno wśród klientów realizujących indywidualne inwestycje, jak i tych poszukujących produktów dla budynków publicznych czy usługowych. Zastosowanie żaluzji zewnętrznych jako elementu fasady budynku, pozwala nadać jego bryle lekkości. Produkt szczególne dedykowany jest do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad.

Montaż żaluzji fasadowych przeprowadzany jest po zewnętrznej stronie budynku. Aluminiowe prowadnice, w których montowane są osłony zapewniają stabilność żaluzji na wietrze i dodatkowo podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać żaluzje zewnętrzne?

Najważniejsze ich atuty to m.in.:

 • wysoka jakość i funkcjonalność, gwarantująca estetyczny wygląd i stabilność
 • właściwości termoregulacyjne i ochronne
 • opcja regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczeń
 • możliwość podnoszenia i opuszczania, a także zmiany kąta ustawienia lameli
 • lekka i prosta konstrukcja aluminiowa
 • możliwość nowoczesnego wykończenia budynku

TYPY LAMELI

Lamela TYP C

 • dobrze domykający profil C-80 o grubości 0,42 mm i szerokości 80 mm
 • profil lakierowany farbą poliestrową w technologii zapobiegającej blaknięciu
 • optyczna „lekkość” profilu
 • praca lamel w zakresie 180°

Lamela TYP Z

 • dobrze domykający profil Z-90 o grubości 0,42 mm i szerokości 90 mm
 • profil lakierowany farbą poliestrową w technologii zapobiegającej blaknięciu
 • zmniejszona głośność żaluzji poprzez zastosowanie uszczelek gumowych
 • praca lamel w zakresie 90°

SYSTEMY ŻALUZJI

Żaluzje zewnętrzne umożliwiają stworzenie we wnętrzu budynku optymalnego środowiska pod względem warunków oświetleniowych i termicznych. Dzięki opcji swobodnej regulacji kąta nachylenia lameli umożliwiają ustawienie pożądanego stopnia zaciemnienia pomieszczeń, tworząc przyjemną atmosferę wnętrz i odbijając przy tym większość promieni słonecznych. Zastosowanie żaluzji pozwala zmniejszyć koszty klimatyzacji, a oprócz funkcji zaciemniającej i zabezpieczającej, żaluzje zewnętrzne zapewniają nowoczesne wykończenie budynku.

ŻALUZJE NADSTAWNE DK-ZFN

W tym wariancie profile żaluzji umiejscowione są w skrzynce wykonanej z PVC (wymiar skrzynki: 245 x 255 mm). Zastosowanie skrzynki nadstawnej, umożliwia kompaktowe połączenie żaluzji bezpośrednio z oknem a następnie montaż całego zestawu w otworze. Z uwagi na dostęp do mechanizmu żaluzji od zewnątrz, cała część wewnętrzna jest solidnie ocieplona, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko tworzenia się mostków termicznych.

Montaż tego typu żaluzji powinien być uwzględniony wcześniej, tak by wielkość otworu uwzględniała również obecność skrzynki. W żaluzji ZFN istnieje także możliwość zastosowania moskitiery która uzupełnia funkcjonalność produktu.

W systemie zastosowane są solidne, aluminiowe prowadnice o wymiarach 60×87 mm, mocowane do ramy okiennej.

ŻALUZJE NADSTAWNE DK-ZFN

W tej wersji mechanizm żaluzji wraz z profilami chowany jest za odpowiedniej długości blachami osłonowymi, które stanową także ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Blachy osłonowe można dobrać kolorystycznie do profili żaluzji zachowując jednolity wygląd budynku.

System żaluzji ZFS doskonale nadaje się do budynków w których zastały zakończone już prace wykończeniowe. Żaluzję można zamontować bezpośrednio w otworze okiennym lub na elewacji. Istnieje także możliwość zabudowy skrzynki dzięki czemu żaluzja zyska funkcjonalność produktu podtynkowego.

W systemie zastosowane są aluminiowe prowadnice o wymiarach 20×22 mm mocowane na regulowanych zaczepach.

OPCJE STEROWANIA

Płynna obsługa pozwala na komfortowe otwieranie i zamykanie żaluzji w zakresie 90° lub 180° i daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza. Żaluzje można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli.

Żaluzje zewnętrzne mogą być sterowane:

 • ręcznie (przy użyciu przekładni kardana)
 • w sposób automatyczny – z wykorzystaniem silników elektrycznych, które umieszczone są centralnie w rynnie górnej (możliwe do zastosowania opcje: Silnik kablowy Somfy, Silnik radiowy Somfy, Silnik radiowy Somfy IO)

KOLORYSTYKA

Zróżnicowana paleta możliwości kolorystycznych pozwala na nadanie produktom indywidualnego stylu, podkreślającego charakter inwestycji. Lamele żaluzji dostępne są w poniższych kolorach:


More Information

O produkcie na stronie producenta: ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE

Portfolio Details