OFERTA – ROLETY i ŻALUZJE

ROLETY

Tu znajdziesz informacje o roletach z podziałem na sposób montażu: ELEWACYJNE, PODTYNKOWE, NADSTAWNE, a także informacje o ŻALUZJACH

Wybierz odpowiednią kategorię


Rolety zewnętrzne to praktyczne i coraz częściej spotykane rozwiązanie w mieszkaniach budownictwa spółdzielczego i jednorodzinnego.

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj mieszkanie czy dom, w którym nie zastosowano rolet zewnętrznych. Ich powszechność oraz coraz lepszy stosunek jakości do ceny staje się czynnikiem decydującym o zakupie. Dodatkowym argumentem, a wielu przypadkach wręcz decydującym, jest bezsprzeczny fakt, że rolety zewnętrzne w znacznie większym stopniu zapewniają  komfort przebywania w pomieszczeniu. Chodzi głównie o fakt niedopuszczania do jego nagrzewania w lecie i chronienia przed wyziębieniem w zimie.

Stosowanie rolet wiąże się z wcześniejszym uwzględnieniem ich w projekcie architektonicznym. Niemniej jednak COMPLEX Sawicki ma dobre rozwiązanie zastosowania rolet zewnętrznych w już istniejących i użytkowanych budynkach.

ZALETY STOSOWANIA ROLET

Montaż osłon zewnętrznych niesie ze sobą liczne korzyści. Najważniejsze z nich to między innymi:

  • Oszczędność energii . Izolacja termiczna budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej, a co za tym idzie także obniżenia rachunków za ogrzewanie.
  • Zabezpieczenie okien przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zamknięta roleta ograniczy m.in. blaknięcie koloru – co ma szczególnie istotne znaczenie dla stolarki montowanej w miejscach intensywnie nasłonecznionych.
  • Zwiększenie izolacji akustycznej, odczuwalne obniżenie poziom hałasu w pomieszczeniach.
  • Podniesienie walorów antywłamaniowych domu i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników – rolety, nawet te bez klasy antywłamaniowej zdecydowanie utrudnią sforsowamie okna.
  • Możliwość regulacji doświetlenia pomieszczeń według aktualnych potrzeb.
  • Gwarancja zachowania pełnej prywatności i ochrona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

WYBÓR SYSTEMU ROLET

Jednym z istotnych czynników warunkujących wybór systemu rolet najlepszego dla naszego domu jest to na jakim etapie następuje ich montaż rolet? O komforcie mieszkańców można pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Montaż rolet nadstawnych lub podtynkowych powinien zostać zaplanowany już na etapie projektowania domu lub decyzję taką należy podjąć najpóźniej przed zamówieniem okien. Pozwala to na zaplanowanie odpowiednich wymiarów wnęk okiennych i usprawnia późniejsze prace instalacyjne. Montaż rolet zewnętrznych możliwy jest także w budynkach już istniejących, np. podczas ich modernizacji lub wymiany stolarki otworowej. Idealnym rozwiązaniem są wtedy rolety podtynkowe. Ich nieskomplikowana budowa i montaż bezpośrednio do ramy okiennej znacznie przyspieszają realizację projektu.

Drugim ważnym elementem jest kwestia zamontowania skrzynki rolety. W zależności od systemu może być ona umiejscowiona od strony elewacji lub w otworze okiennym. Istnieje także możliwość zamontowania skrzynki rolety od zewnętrznej strony okna, pod powierzchnią elewacji, dzięki czemu ten element rolety staje się niewidoczny.

Wybór miejsca, w którym montowana będzie roleta determinuje także trzeci ważny czynnik, który warto wziąć pod uwagę wybierając system rolet dla swojego domu, to jest umiejscowienie klapy rewizyjnej służącej do konserwacji i serwisowania rolety w przypadku ewentualnych uszkodzeń. Klapa rewizyjna może znajdować się na zewnątrz budynku, lub w jego wnętrzu. Zaletą umiejscowienia od strony elewacji jest fakt, ze podczas ewentualnej awarii systemu albo przy konieczności wyczyszczenia mechanizmu, nie musimy narażać się na bałagan w pomieszczeniu od wewnętrznej strony budynku.

AUTOMATYKA

Komfort dzięki automatyce:

Roletami zarządzać można na dwa sposoby. Jeden z nich to sterowanie za pomocą ręcznych zwijaczy (wybierany coraz rzadziej), drugi to sterowanie zdalne, przy użyciu rolet wyposażonych w różnego rodzaju napędy. Coraz bogatsza i rozwijająca się oferta automatyki dostępnej do rolet istotnie przyczyniła się do jej większej popularyzacji. Obecnie przy zakupie rolet zewnętrznych na wyposażenie ich w napęd umożliwiający zdalne sterowanie produktami decyduje się większość klientów, którzy stawiają na komfort oraz wygodę użytkowania.

Napędy to nie tylko sposób na ułatwienie sobie użytkowania rolet. Dzięki bogatej ofercie silników elektronicznych możemy tak zaprogramować czasy otwierania i zamykania żeby w porze niskich temperatur jak najefektywniej wykorzystać np. światło słoneczne a następnie zamykając rolety zwiększyć izolacyjność termiczną naszych mieszkań. Jeśli natomiast korzystamy z klimatyzacji to rolety w okresie letnim pomogą nam obniżyć rachunki za prąd zamykając zdalnie dostęp promieni słonecznych w porze ich największego nasilenia.
Nowoczesne silniki do rolet mogą być także sterowane drogą radiową, co pozawala na włączenie ich w cieszące się rosnącą popularnością, systemy inteligentnego zarządzania domem.

DODATKOWE ZALETY

Moskitiera – rolety zewnętrzne w systemach oferowanych przez DAKO umożliwiają zastosowanie w rolecie moskitiery zwijanej do skrzynki roletowej (jej obsługa odbywa się niezależnie od rolety)

Inteligenty dom – włączenie rolet zewnętrznych w stystem smart home pozawala na zarządzanie nimi i kontrolę ich ustawienia. Umożliwia także programowanie scenariuszy ich otwierania i zamykania w określonych dniach i porach.

HarmonyLine – wygląd rolet zewnętrznych możemy dopasować do indywidualnego charakteru budynku w ramach idei wspólnego projektowania okien, drzwi, bram i rolet.